Ru / Eng
Главная
О проекте
Юридическая консультация
Законодательство Украины
Наши проекты
Ремонт инвалидных колясок
Фотогалерея
Видеогалерея
Виртуальная ВЫСТАВКА
Контакты

На этой странице приведены основные законодательные акты Украины (Законы, Постановления, Распоряжения и др), определяющие государственную политику в области социальной защиты инвалидов, ветеранов войны и труда.

Для ознакомления с текстом документа нажмите соответствующую ссылку (документы представлены в формате Word 2003).

Конвенция о профессиональной реабилитации и занятости инвалидов (Закон Украины № 624-IV от 06.03.2003)

Модельный Закон СНГ о социальной защите инвалидов (
Международный документ, Постановление Межпарламентской Ассамблеи СНГ № 31-19 от 25 ноября 2008 года)

Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни (Закон Украины N 1603-IV от 16 марта 2004 года)

Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (Закон Украины 2109-III от 16.11.2000)

Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (Закон Украины №1727 от 18 мая 2004 года)

Про реабілітацію інвалідів в Україні (Закон Украины 2961-IV от 06.10.2005)

Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні (Закон Украины 875-XII от 21.03.1991)

Угода про взаємне визнання пільг і гарантій для учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих військовослужбовців (Закон України від 26 квітня 1996 року N 144/96-ВР)

Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (Закон Украины № 3551-XII, от 22.10.1993)

Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту (Постанова КМУ від 11 липня 2007 р. N 908)

Положення про індивідуальну програму реабілітації інваліда (Постанова КМУ від 23 травня 2007 р. N 757)

Порядок забезпечення інвалідів автомобілями (Постанова КМУ від 19 липня 2006 р. №999)

Про заходи щодо поліпшення соціального захисту інвалідів (Постанова ВР України від 3 грудня 1998 року N 291-XIV)

Про разову виплату грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та поетапне підвищення пенсій ветеранам війни (Постанова КМУ від 22 квітня 1999 р. N 652)

Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні (Закон України, ВР України 16 грудня 1993 року N 3721-XII)

Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним (Постанова КМУ від 2 серпня 2000 р. N 1192)

Про затвердження Державної типової програми реабілітації інвалідів (Постанова КМУ від 8 грудня 2006 р. N 1686)

Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг (Постанова КМУ від 31 січня 2007 р. N 80)

Про затвердження Положення про медико-соціальну експертизу (Постанова КМУ від 22 лютого 1992 р. N 83)

Про затвердження Порядку та меж норм надання послуг з утримання осіб у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів (Постанова КМУ від 28 липня 1997 р. N 803)

Про Порядок надання додаткової жилої площі особам, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами, дітям-інвалідам, які потребують особливого догляду, та сім'ям, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1 (Постанова КМУ від 31 грудня 1996 р. N 1589)

Про затвердження Порядку проведення розрахунків за придбання спеціального автотранспорту для інвалідів Великої Вітчизняної війни (Постанова КМУ від 22 січня 2005 р. N 92)

Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд (Постанова КМУ від 2 квітня 2005 р. N 261)

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам (Постанова КМУ від 31 серпня 2005 р. N 836)

Про затвердження Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Постанова правління Пенсійного фонду України,правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 4 березня 2003 року N 5-4/4)

Про затвердження Положення про надання інвалідам внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання разової грошової допомоги (ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ, Постанова від 19 червня 2003 року N 51)

Про затвердження Положення про забезпечення додатковим харчуванням інваліда внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та потерпілого з важкою травмою або професійним захворюванням під час лікування в лікувальному закладі (Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 19 червня 2003 року N 54)

Про затвердження Порядку відшкодування витрат, пов'язаних із забезпеченням автомобілями інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 31 січня 2002 р. N 9)

Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) або інвалідності особи рядового чи начальницького складу та інвалідності особи, звільненої із служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації (Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 605)

Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців Державної прикордонної служби та інвалідності звільнених з військової служби осіб (Постанова Кабінету Міністрів України від 14 січня 2009 р. N 10)

Про заходи щодо забезпечення державної підтримки санаторно-курортних закладів, у яких лікуються та проходять реабілітацію інваліди (Постанова ВР України від 5 березня 2009 року N 1077-VI)

Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування (Постанова Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 р. N 150)

Про забезпечення інвалідів автомобілями вітчизняного виробництва (Постанова КМУ від 1 березня 2006 р. N 221)

Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції (Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. N 707)

Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у складі Миротворчих Сил ООН (Постанова Кабінету Міністрів України від 5 травня 1994 р. N 290)

Про затвердження Порядку та умов обов'язкового страхування медичних працівників та інших осіб на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов'язків, а також на випадок настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції, і переліку категорій медичних працівників та інших осіб, які підлягають обов'язковому страхуванню на випадок інфікування вірусом імунодефіциту людини під час виконання ними професійних обов'язків, а також на випадок настання у зв'язку з цим інвалідності або смерті від захворювань, зумовлених розвитком ВІЛ-інфекції (Постанова Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1998 р. N 1642)

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фізкультурно-спортивної реабілітації та спорту інвалідів (Постанова Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 р. N 104)